Thumbnail

Besiedky Mravčekov a Ježkov pre starých rodičov k mesiacu: “Úcta k starším”

Usmiate staré mamy a starí otcovia, šťastné deti, že mohli urobiť radosť svojim starým rodičom. To sme mohli vidieť na besiedkach pre starých rodičov v triede Mravčekov a aj v triede Ježkov, ktoré sa konali koncom októbra, pri príležitosti " Mesiaca úcty k starším".

Lásku a úctu k starším, malí Mravčekovia a Ježkovia prejavili v príjemnom popoludní strávenom so svojimi starými rodičmi. Besiedka v triede Mravčekov sa konala dňa 26.10 a v triede Ježkov následne na druhý deň dňa 27.10

Obe triedy si pripravili pre starkých naozaj pekný program, ktorý potom pokračoval tvorivými dielňami, kde deti ukázali, akí sú šikovní a spolu so starými rodičmi lepili, kreslili, tvorili a hrali sa hry, ktoré sa deti hrávajú v škôlke každý deň. Babky a dedkovia nesklamali, a s radosťou a s elánom sa zapojili do činností so svojimi vnúčatkami. Mnohí z nich si pri tom zaspomínali na svoje detstvo. O malú chvíľu zdobili materskú školu zaujímavé výtvory, v ktorých bolo vidieť šikovnosť, zručnosť a nápaditosť starkých a samozrejme, aj ich malých pomocníkov.

Po aktívnej práci dobre padne aj odmena. Tú si naozaj všetci zaslúžili. Príjemné posedenie pri stole plnom chutných pomazánok, ktoré pripravili šikovné pani kuchárky, a sladučkých koláčikoch, ktoré na oplátku priniesli ochutnať starkí, ale aj pusa, objatie, či malý darček s láskou darovaný pre babku a dedka od vnučky, vnúčika.

A čo bolo darčekom pre deti? Už len samotná prítomnosť starkých v materskej škole, keď mohli s hrdosťou ukázať svoju babku, dedka pani učiteľkám, kamarátom. Ich veselé, tváričky a rozžiarené očká prezrádzali, že toto sú tie pravé chvíle šťastia, radosti, po ktorých deti tak veľmi túžia.

Fotografie v galérii